קישורים שימושיים

אחרי שנים של התעסקות בתחום ופיתוח של התמכרות לא קטנה לציוד הגברה, הקלטה וכלי נגינה, פיתחנו כמה הרגלים שעוזרים לנו להבין במהירות מה הקונצנזוס בעולם ציוד האודיו ולמצוא את הדגם היעיל ביותר לשימוש שלנו.

הבלוג הזה נועד בדיוק למטרה הזו: על מנת להעניק ליוצרים, מוסיקאים וטכנאים חסרי ניסיון את הידע והכלים כדי לבצע החלטות חכמות בכל הנוגע לציוד, יצירה והפקה. עם כמה שאנחנו משתדלים להשקיע בכתבות שלנו, אנחנו מודעים לכך שלא תמיד תוכלו למצוא כאן תשובה לכל שאלה. כאן נכנסים לתמונה כמה מהאתרים האהובים עלינו בכל הזמנים.

בעמוד הבא נציג כמה ממקורות המידע האמינים והמועילים ביותר שאנחנו מכירים לגבי ציוד מוסיקלי. אנחנו חייבים לאתרים האלה הרבה, מעבר לעצות הטובות שקיבלנו מהם, אפשר לומר שהאתרים הללו “גידלו אותנו” מהרבה בחינות בכל הקשור לעולם טכנאות האולפן וההפקה. אנחנו בילינו בכל אחד מהאתרים האלה שעות על גבי שעות בלמידה ומחקר, ואנחנו מקווים שהם יוכלו לסייע גם לכם.

פורומים מקצועיים

רבים ממקורות המידע באינטרנט הם “משוחדים” בצורה זו או אחרת. ברבים מהמקרים היצרניות משלמות סכומי כסף גדולים למגזינים, אנשי מקצוע מהתחום או יוצרי תוכן פרטיים על מנת לסקר את מוצריהן – מה שיוצר הטייה קלה של הממצאים שלהם.

פורומים מקצועיים, לעומת זאת, נוטים להיות אמינים בהרבה משום שהמשתמשים בהם הם (ברובם) אנשים פרטיים בדיוק כמונו שמשתפים באופן פתוח וכן את מסקנותיהם וחוויותיהם. בעוד יצרניות ציוד מוסיקלי רבות הואשמו בעבר בכך שהפעילו משתמשים פיקטיביים בפורומים מקצועיים, זה הוא עדיין מקור המידע המהימן ביותר לדעתינו שאפשר למצוא באינטרנט כדי לקבל ממנו חוות דעת מקצועיות על ציוד. כמו תמיד, יש לקחת את המידע בעירבון מוגבל.

ציוד הקלטה והגברה

www.gearslutz.com – מעבר לכל צל של ספק, מדובר בפורום ציוד האודיו הגדול והמקצועי בעולם, כאשר רבים מהמשתמשים בו הם בעלי אולפנים, טכנאים ויוצרים עם ניסיון של עשרות שנים. באופן אישי, אנחנו מעיפים מבט ב-Gearslutz לפני כל רכישה שאנחנו עושים בתחום. עוסק בעיקר בציוד הקלטה והגברה, אך כולל גם פורום סינתיסייזרים פעיל ושאר כלי נגנה.

www.thegearpage.net – פורום שעוסק בעיקר בגיטרות, מגברים ואפקטים אך כולל גם חלקים המיועדים לשיחה אודות מוצרי הקלטה והגברה. מקור מידע מעולה עבור גיטריסטים, בסיסטים ויוצרים באופן כללי.

www.act.co.il/forums/port.php – אקט מוזיקלי הוא מגזין ישראלי שעוסק בציוד מוזיקלי בעל ותק של עשרות שנים. הפורומים של האתר כוללים שיחות אודות ציוד, פתרונות הקלטה, הגברה ונגינה ואפילו שיתוף של יצירות אישיות.

גיטרות, מגברים ואפקטים

www.strat-talk.com – כשמו כן הוא, הפורום הזה מתמקד בכל הקשור לגיטרות חשמליות מסוג Stratocaster. עם זאת, ניתן למצוא שם מידע רב גם אודות מגברים, אפקטים וכל הציוד הנלווה הקשור.

www.tdpri.com/forums – בדומה לאופן שבוע הפורום הקודם ברשימה מתעסק בגיטרות Strat, הפורום הזה מתמקד בעיקר ב-Telecaster. עם זאת, הוא מלא מידע אודות גיטרות, מגברים, אפקטים ועוד.

www.talkbass.com/forums – פורום ותיק שעוסק בעיקר בגיטרות בס מכל הסוגים, מגברים ושאר ציוד נלווה. מקור מידע מעולה לבסיסטים.

www.ultimate-guitar.com/forum/ – רוב הגיטריסטים בוודאי מכירים את Ultimate-Guitar כמקור לטאבים ואקורדים, אבל הפורומים שלו מלאים בגיטריסטים מנוסים ומהווים מקום טוב להתייעצויות שונות בכל הקשור לגיטרות, מגברים, אפקטים ונגינה באופן כללי.