קישורים

בעמוד הבא נציג כמה ממקורות המידע האמינים והמועילים ביותר שאנחנו מכירים לגבי ציוד מוסיקלי. אנחנו חייבים לאתרים האלה הרבה, מעבר לעצות הטובות שקיבלנו מהם, אפשר לומר שהאתרים הללו “גידלו אותנו” מהרבה בחינות בכל הקשור לעולם טכנאות האולפן וההפקה. אנחנו בילינו בכל אחד מהאתרים האלה שעות על גבי שעות בלמידה ומחקר, ואנחנו מקווים שהם יוכלו לסייע גם לכם.

פורומים מקצועיים

פורומים מקצועיים נוטים להיות אחד המקורות האמינים יותר באינטרנט משום שהמשתמשים בהם הם (ברובם) אנשים פרטיים בדיוק כמונו שמשתפים באופן פתוח וכן את מסקנותיהם וחוויותיהם, להבדיל ממגזינים או סוקרים שונים שלעתים קרובות מקבלים תשלום מפירמות הציוד. בעוד יצרניות ציוד מוסיקלי רבות הואשמו בעבר בכך שהפעילו משתמשים פיקטיביים בפורומים מקצועיים, זה הוא עדיין מקור המידע המהימן ביותר לדעתינו שאפשר למצוא באינטרנט כדי לקבל ממנו חוות דעת מקצועיות על ציוד. כמו תמיד, מומלץ לקחת את המידע בעירבון מוגבל.

ציוד הקלטה והגברה

www.gearslutz.com – מעבר לכל צל של ספק, מדובר בפורום ציוד האודיו הגדול והמקצועי בעולם, כאשר רבים מהמשתמשים בו הם בעלי אולפנים, טכנאים ויוצרים עם ניסיון של עשרות שנים. באופן אישי, אנחנו מעיפים מבט ב-Gearslutz לפני כל רכישה שאנחנו עושים בתחום. עוסק בעיקר בציוד הקלטה והגברה, אך כולל גם פורום סינתיסייזרים פעיל ושאר כלי נגנה.

www.thegearpage.net – פורום שעוסק בעיקר בגיטרות, מגברים ואפקטים אך כולל גם חלקים המיועדים לשיחה אודות מוצרי הקלטה והגברה. מקור מידע מעולה עבור גיטריסטים, בסיסטים ויוצרים באופן כללי.

www.act.co.il/forums/port.php – אקט מוזיקלי הוא מגזין ישראלי שעוסק בציוד מוזיקלי בעל ותק של עשרות שנים. הפורומים של האתר כוללים שיחות אודות ציוד, פתרונות הקלטה, הגברה ונגינה ואפילו שיתוף של יצירות אישיות.

גיטרות, מגברים ואפקטים

www.strat-talk.com – כשמו כן הוא, הפורום הזה מתמקד בכל הקשור לגיטרות חשמליות מסוג Stratocaster. עם זאת, ניתן למצוא שם מידע רב גם אודות מגברים, אפקטים וכל הציוד הנלווה הקשור.

www.tdpri.com/forums – בדומה לאופן שבוע הפורום הקודם ברשימה מתעסק בגיטרות Strat, הפורום הזה מתמקד בעיקר ב-Telecaster. עם זאת, הוא מלא מידע אודות גיטרות, מגברים, אפקטים ועוד.

www.talkbass.com/forums – פורום ותיק שעוסק בעיקר בגיטרות בס מכל הסוגים, מגברים ושאר ציוד נלווה. מקור מידע מעולה לבסיסטים.

www.ultimate-guitar.com/forum/ – רוב הגיטריסטים בוודאי מכירים את Ultimate-Guitar כמקור לטאבים ואקורדים, אבל הפורומים שלו מלאים בגיטריסטים מנוסים ומהווים מקום טוב להתייעצויות שונות בכל הקשור לגיטרות, מגברים, אפקטים ונגינה באופן כללי.

הפודקאסט

Spotify

Stitcher

TuneIn

Podcast Addict

Podchaser

Listen Notes

Player.fm

Podbean